פעילויות לילדים לכבוד טו בשבט

טו בשבט כבר כאן ולמרות שאין כמעט שקדיות פורחות חגיגת נטיעות וטבע בעיצומה. כמה רעיונות לבילוי עם הילדים או אפשרויות טיול לשבת

 

מצאתי שקדיה אחת לצלם, בבית ג'וברין
מצאתי שקדיה אחת לצלם, בבית ג'וברין

טו בשבט בשוק האיכרים בנמל יפו

שוק החקלאים בנמל יפו, מקיים חגיגת ט"ו בשבט בלתי נשכחת ביום שישי, 25 בינואר בין השעות 09:00  ל- 15:00.כל השוק ילבש חג, דוכנים חדשים יציגו את מרכולתם המיוחדת והחגיגית לכבוד חג האילנות והדוכנים הקבועים יכינו מוצרים בניחוח ט"ו בשבט .

כמו כן לכבוד המגיעים לחגיגה, השף אייל לביא (השף של מסעדות רוקח 73 ורוקח ים בנמל יפו) ידגים הכנת פאייה פירות ים וישתמש בחומרי הגלם מתוך שוק החקלאים.

שוק החקלאים בנמל יפו
שוק החקלאים בנמל יפו

טע וסע ביערות קק"ל

הפעלות לכל המשפחה בנושאי עצים ובעלי חיים בטבע וביערות קק"ל, משחקי יער ועוד, בשילוב נטיעה. בהדרכת מתנדבי שנת שירות בקק"ל ומדריכי קק"ל. ללא תשלום. מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.

שותלים ביערות קק"ל
שותלים ביערות קק"ל

סרטים נוסטלגיים של קק"ל

קק"ל ליוותה את תהליך הקמת המדינה בעבודת שטח מורכבת, בגיוס משאבים, ברכישה ועיבוד קרקעות, בייעור  ובליווי מקצועי של הכשרת הקרקע להתיישבות. במקביל, פעלו צלמי הקק"ל בתיעוד העשייה בכל רחבי הארץ, בתצלומים ובסרטים.

השנה יוצגו לראשונה סרטי הצבע של קק"ל משנות ה-30 עד שנות ה-60 של המאה ה-20 בדגש על הדמויות האנושיות שבנו את המדינה. קק"ל חלוצה גם בשטח הפקת סרטי קולנוע בצבע. סרטים אלה מעניקים מבט נדיר בצבעים טבעיים על מראה הארץ הנבנית ותושביה ומתעדים את הצד האנושי של מפעל ההתיישבות.

ט"ו בשבט בפארק המעיינות:

בפארק המעיינות מגוון רחב של אפשרויות טיול. שלושה מעיינות יפהפיים הנובעים כל ימות השנה, בריכות דגים, אתרי מורשת, שטחים חקלאיים, ציפורים נודדות– חגיגה שלמה של מים, טבע ונוף.

בשבת ט"ו בשבט – חגיגה של טבע עם חידון עצים נושא פרסים והקראת סיפורי ילדים בנושא עצים. משפחות שישכרו  רכבים ירוקים בפארק המעיינות יוכלו להשתתף בחידון להכרת עצים ארצישראליים. כל משפחה תקבל מפה של הפארק ובה יסומנו נקודות ממוספרות שיוצמדו גם לעצים. המשתתפים יצטרכו לנווט  בין העצים, לזהות את שם העץ ובסיום, לצרף את האותיות ולגלות מהו הביטוי המתקשר לחג. בין הפותרים נכונה יוגרל ביקור משפחתי חינם בגן גורו. במקביל, המבקרים בגן גורו, יוכלו להשתתף בחידון להכרת עצים אוסטרליים המצויים בגן ובין הפותרים נכונה יוגרל טיול משפחתי חינם ברכב חשמלי ירוק בפארק המעיינות.  פארק המעיינות: שעות פתיחה ביום שבת:  9:00-17:00. טלפון לפרטים : 04-6881427  .

 

טו בשבט בעמק המעיינות
טו בשבט בעמק המעיינות

חקלאות אורגנית בביו-תור

בפרויקט 'ביו-תור' בקיבוץ שדה-אליהו מזמינים את הציבור לסיור מרתק ומפתיע שכולו ירוק. במסגרת הסיור לומדים על חקלאות אורגנית, הדברה ביולוגית ועוד. ביום שישי לפני ט"ו בשבט 25/1/13  יתקיים סיור למשפחות ובודדים בשעה 10:00, לרישום ולפרטים נוספים – שרה/סיון 04-6096986, www.bio-tour.com 

סדנת צילום בפארק המעיינות בהדרכת הצלמת אתי חן ברייר

במהלך חודש ינואר יתקיימו סדנאות צילום, בהתאמה אישית. הסדנא כוללת התכנסות בסטודיו "אתיקה", בקיבוץ ניר דוד, קבלת כלים טכניים וויזואליים לצילום נוף, יציאה לפארק המעיינות לטיול רגלי ברחבי הפארק עם המצלמה שלכם, צפייה בתוצאות וקבלת טיפים להמשך. הסדנא מיועדת לכל הגילאים, לפרטים נוספים והרשמה : אתי חן ברייר 0507576339.

פסטיבל הגדי הראשון בחוות עז עיז

כל שנה כשגלגל המזלות מגיע למזל גדי (בין 22.12-20.1) זה הזמן בו חלה עונת ההמלטות של העיזים, וגדיים חמודים וקטנים ממלאים את החווה. בפסטיבל הגדי: סיור מודרך והגמעת הגדיים, אימוץ גדיים- קבלת תעודת אימוץ, ניתן לעקוב אחר גדילת הגדי בחווה ובפייסבוק, הכנת פיתות בטאבון עם לאבנה עיזים ושוקולד וגלגול כדורי לבנה עיזים בתבלינים. כל שבת בחודש ינואר, בין 11:00-16:00. טלפון: 057-7292996.

אימוץ גדיים
אימוץ גדיים

טיול ט"ו בשבט בעמק המעיינות

את הפריחה והלבלוב של הטבע בעונה זו, כמו גם נדידת הציפורים וזרימת הנחלים, ניתן לחוות בסיור מודרך מיוחד בעמק המעיינות עם מדריכת הטיולים חדווה הדר: סיור המתחיל במעיין חרוד, כולל מסלול רגלי מנחל חרוד אל קניון הבזלת ורכיבה על קלאב-קארים בפרק המעיינות בין מעיינותיו השופעים של מזרח העמק, עין חומה ועין מגדל, עין שוקק ונחל הקיבוצים. תצפיות ציפורים, סיפור ההתיישבות בעמק. (למעוניינים, ניתן גם להחליף את הקלאב-קאר באופנים). תמרים ותה מרווה יחממו את האווירה. חוויה של טבע ותנועה. לרישום ולפרטים נוספים – חדווה הדר 050-4599291

טו בשבט עם הציפורים – חגיגה למשפחות ולנטיעות

בילוי חוויתי בסוף השבוע של ט"ו בשבט במרכז הצפרות. 26/1/2013 הסיור ברכב וברגל, מלווה בהדרכה מקצועית, תצפיות באלפי הציפורים, משקפת ומכשיר קשר לכל רכב, ביקור בית אצל התנשמת, טעימות מחידושי החקלאות וצמחי האזור וכמובן   נטיעות לכבוד החג. הסיור בשילוב עם הלינה הכפרית בכפר רופין, כלול במחיר האירוח. שעת פעילות- 10:30 . פרטים והרשמה: 1-800-30-10-90  ,  050-5395856.

שומרים על המים- פעילויות של רשות הטבע והגנים

רשות הטבע והגנים בשלל אירועים ופעילויות במסגרת היום הבינלאומי לשמירת בתי גידול לחים. בתי גידול לחים משפרים את איכות המים ומסייעים במניעת שיטפונות, מעשירים את מי התהום, מספקים מוצרים מהחי והצומח (מדגי מאכל ועד גידולי אורז), ואף נחשבים אתרים פופולריים לפעילות פנאי, נופש, למידה ומחקר. הפעילויות לכל המשפחה, ללא תשלום (מעבר לדמי הכניסה לגנים ולשמורות )

יום הסלמנדרה ה- 5 בשמורת דן

הסלמנדרה, אחד מדו החיים שנמצא בסכנת הכחדה בעקבות הפגיעה בבתי גידול לחים, נעלמת מנופי הארץ! יום ייחודי המוקדש לסלמנדרה ובני מינה הדו – חיים. כתבי חידה, תחנות הפעלה והדרכה, סדנאות יצירה, מפגש עם "מר סלמנדרה". המשתתפים ילמדו על מאמצי האישוש והשיקום ועוד הפתעות…

שמורת טבע החולה -"בית גידול לח – גם לי גם לך"

שמורת החולה הכלולה באמנת רמסר מציינת את יום בתי הגידול הלחים העולמי במגוון פעילויות למשפחה: הדרכות לליבו של בית הגידול הלח, פינות יצירה, אוהל בו נספר את סיפורו של בית הגידול הלח ומי שוכן בו, תערוכת צילומים, פוסטרים ברחבי השמורה, דגמים ודו חיים משומרים ועוד.

שמורת טבע עין אפק – "לשמור על הירוק והמים בין ארץ לשמים" – מסע לשמירה על בתי גידול לחים

שחקנים מספרים את סיפורם של צמחי המים בשמורה , הדרכות בין בריכות המים להכרות עם שמורת טבע קסומה, טיבוע ציפורים – חוויה לכל המשפחה להכרות וצפייה בציפורי הסבך של בריכות המים, הרצאת פקח  מפיו נשמע על פעילות מעשית לשמירת טבע.

 

שמורות הטבע והגנים בפעילויות טבע ומים
שמורות הטבע והגנים בפעילויות טבע ומים

גן לאומי ירקון – להציל את הצפרדע

הצצה אל החיים בבריכת החורף, תערוכת דו חיים, מצגת לכל המשפחה, סיורים מודרכים סביב בית הגידול הלח ומאפייניו , משחק סולמות וחבלים בנושא הדו חיים, תערוכת דגמי דו חיים, מצגת הממחישה את חיי הדו חיים, סיורים, אקווריום, זכוכיות מגדלת כולל הסברים ועוד…

להציל את הצפרדעים
להציל את הצפרדעים

שמורת טבע עינות צוקים – יום הצפרדע

פעילות לקידום המודעות לשימור על בתי גידול לחים והכרות עם מגוון החי והצומח הקיים בם בשמורה החבויה . סיור בשמורה החבויה, פעילות חווייתית בתחנות, חידונים והפעלות מגוונות והכל בסימן הצפרדע, אחד מדו החיים שנמצא בסכנת הכחדה בעקבות הפגיעה בבתי גידול לחים.

גן לאומי הבשור (פארק אשכול) – "החיים במים "

 עין הבשור הוא מקור חיים לקטנים וגדולים, נפגש סביב המעיין  ונבצע פעילות חקר של בע"ח במים. נהנה גם מהפעילות של "שוק על המים", הכולל שוק ססגוני של איכרים ואומנים, פעילות יצירה, מתקני שעשועים ,מוזיקה והפעלות שונות להנאת המבקרים.

בפארק מתקני פיקניק ,בריכות שכשוך,מדשאות ופינות חמד .

עינות צוקים. צילום דורון ניסים
עינות צוקים. צילום דורון ניסים

למידע נוסף ניתן להתקשר למוקד המידע של רשות הטבע והגנים *3639 או לאתר האינטרנט של הרשות בכתובת  http://www.parks.org.il

פורסם ע"י

אמא לארבעה הכי מקסימים בעולם. חיה ונושמת רשתות חברתיות. עורכת תכנים ויועצת אסטרטגית. אוהבת לבשל, לקרוא המון ולארח. לא מפסיקה לכתוב, וחייבת פעם בשבוע, גם בחורף, להגיע לים. מכורה להסתובבויות בחנויות עיצוב ובחנויות וירטואליות. בטוחה שביום ממוצע יש יותר מ 24 שעות וששינה ופחמימות זה לחלשים. מחזיקה 2 קבוצות פייסבוק על חינוך והורות. מייעצת להורים. מתווכחת עם מורים. ובסך הכל את כל היתר אתם יכולים לקרוא כאן. חפש

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s