כלניות פורחות בפסטיבל דרום אדום

דרום אדום, חג הכלניות בצפון הנגב. זו השנה השמינית שבדרום מארגנים חגיגה של אוכל, טיולים ואטרקציות. הזמן הוא זמן פריחת כלניות וכדאי לא להישאר בבית. טיול לשבת. מתי: במהלך כל סופי השבוע של פברואר.

פסטיבל דרום אדום פועל זו השנה השמינית ומבטיח גם הפעם שלל פעילויות בין נחל שקמה לנחל הבשור בצפון הנגב. פסטיבל דרום אדום בסימן כלניות פורחות, טיולים עם ילדים,טיולים בדרום , אבל גם בסימן המחלבות המיוחדות, הפעילות החקלאית ועוד אטרקציות מיוחדות.

לאורך סופי השבוע הקרובים יחכו למבקרים בפסטיבל דרום אדום, במוקדי הפריחה של הכלניות ופרחים אחרים, דמויות מוכרות ואהובות בשיתוף קק"ל ותנועת אור להפעלה בטבע ללא תשלום, מגוון רחב של סיורים טיולים עם ילדים לאורך כל הפסטיבל, החל מסיורים חקלאיים האופייניים וייחודיים לאזור, סיורים היסטוריים וסיורים מודרכים ברכב, ברגל ובאופנים, בכל המרחב אל מוקדי הפריחות.

גשר חבלים ארוך - אטרקציה לילדים בנחל בשור
גשר חבלים ארוך – אטרקציה לילדים בנחל בשור

ימי חמישי דרום אדום nights-מופעים והצגות

 בימי שישי ניתן יהיה לבקר ביריד האיכרים ההולנדי "BRADERIE" בשדה צבי על טהרת המוצרים האופייניים להולנד ולאומני האזור.

בימי שבת יתקיים "שוק על המים" בגן לאומי פארק הבשור (אשכול) ובו לצד מעיינות הבשור הנובעים בפארק, שוק איכרים, בית קפה בטבע, יצירה עם ילדים והפעלות לילדים, מתקני שעשועים אתגריים ומופע להטוטים לכל המשפחה בחינם. כמו כן, בכל שבת ניתן יהיה להשכיר אופניים לכל הגילאים בכניסה לקיבוץ בארי, ליהנות משוק כפרי בצומת כפר עזה ועוד.

פעילות לילדים בפסטיבל דרום אדום
פעילות לילדים בפסטיבל דרום אדום

סופ"ש הראשון לפסטיבל דרום אדום בדגש קולינארי (1-2.2) ויכלול שוק אוכל הודי בנבטים, אירוע יין "טרואר" בשדה צבי עם יקבים מכל הארץ ,שוק המתוקים של עמי ותמי באתר הראשונים ברוחמה, שוק גבינות ממחלבת בארי, חגיגה קולינארית במצפה גבולות, "חלב ודבש" הדגמה וסדנה להכנת  גבינות בצאלים, טעימות וסדנאות מתוצרת האזור.

סופ"ש השני (7-9.2) בסימן תרבות יכלול מגוון מופעים ייחודים: ביניהם מופע של ברי סחרוף ורע מוכיח אדומי השפתות בשירי אבן גבירול, האחים אריאל, בניו של מאיר אריאל ז"ל, בערב מחווה לאביהם באירוע חגיגי לכבוד השבת, מופע של צמד אלכסנדרון (גרובטרון), תיאטרון בובות, מיצבי שירה בטבע, מיצב סאונד "צלילים צוללים" מאת מוזיקאים מובילים בבאר רבובה, מופע "צלילי אפריקה" בחוות היען מול פארק אשכול, תיאטרון מסתורין באגדת טבע פואטית, מופעי קרקס ואקרובטיקה, מופעי מוסיקה אקוסטיים בטבע ועוד..

סופ"ש השלישי  (15-16.2) יהיה ספורטיבי במיוחד. ביום שישי מרתון סינגל בארי למקצוענים ובשבת הפנינג אופניים לכל המשפחה הכולל טיולים במסלולים עממיים, הפעלות בשטח על ידי מדריכי קק"ל, נקודות קפיצה ונדנדה ומופע אופנים וקפיצות. בשבת ה- 16.2 תתקיים צעדת הכלניות המסורתית לזכר שושנה דמארי באזור שמורת ביתרונות רוחמה. בתום הצעדה יתקיים הפנינג ססגוני שוק אמנים ודוכני אוכל. ביער שוקדה יתקיים הפנינג משפחות בשישי הכולל כתב חידה נושא פרסים, יצירה, אופנים ודוכני אמנות ומזון, ובשבת יתקיים "המירוץ למזרן" בקיבוץ זיקים  מרוץ מיזרנים משפחתי נושא פרסים.

סופ"ש הרביעי והאחרון (22-23.2) ישלב את חגיגות פורים –"יער להב מתעורר לחיים" וחוזר לימי האבירים: מחנה אימונים אמיתי מימי הביניים, נפח, מטבח בו יתבשל מרק קסמים, מופעי קרקס ואקרובטיקה והפעלה חווייתית ברוח התקופה, באדממא שבניר משה יתקיים הפנינג פורים אקולוגי ובמושב קלחים במתחם "בייק פלנט" יתקיים מופע רכיבת"אקסטרים על גלגלים",אירוע פורימי נוסח המערב הפרוע בתלמי יוסף משחקים מאתגרים ומשעשעים ומסיבת בוקרים אמיתית באל היען ובחוות ירקות שקד יתקיימו תחרות תחפושות יחד עם פינות איפור בטבע והפתעות נוספות.

עוד בפסטיבל שפע אטרקציות, סיורים חקלאיים ופעילויות לילדים ולמשפחה באתרים השונים ברחבי צפון הנגב.

לרעבים, מחלבות האזור הכינו סלי פיקניק למטיילים- אין צורך לבוא עם אוכל מהבית, אפשר להזמין מראש סל פיקניק איכותי ורב פעמי מלא כל טוב לחוויה מושלמת בטבע דרך האתר.

סיור במחלבות בכמובן סלי פיקניק עם גבינות מתוצרת מקומית
סיור במחלבות בכמובן סלי פיקניק עם גבינות מתוצרת מקומית

תחנות מידע מרכזיות יפעלו בצומת יד מרדכי ובצומת בית קמה ובאתרי הפריחה בימי שישי ושבת בחודש פברואר, ויספקו למטיילים מפות, מידע על הטיולים, האירועים והפעילויות בתקופת הפסטיבל.

סיורים קבועים במהלך הפסטיבל:

סיורים בהדרכת הקק"ל-
ביער בארי( חניון רעים)דרך מתקני המים. סיפור ההתיישבות באזור לפני קום המדינה. הטיול – במכוניות פרטיות אל דרך מתקני המים ביער בארי. משך הטיול כשעה ורבע
ביער רוחמה, בכניסה לקיבוץ. ראשית ימיה של רוחמה בתחילת המאה העשרים .הטיול לבאר ג'ממה ולפסיפס הכנסייה הביזנטית דרך שדות הכלניות (במכונית וברגל).

כל שבת 10:00 12:00 14:00  יציאה מתחנת המידע .ללא תשלום. לפרטים קו ליער 1-800-350-550

סיורים בהדרכת רשות הטבע והגנים

כל שבת מהגשר התלוי– על נחל הבשור -סיור מודרך בהדרכת רשות הטבע והגנים  . סיור של כחצי שעה אשר יצא מיד לאחר סיום הפעילות של הדמות במקום. ( סיורים יצאו כל שעה החל מ- 9:30) פרטים  3639*

סיורים בהדרכת החברה להגנת הטבע

סיור פריחה בבתרונות רוחמה: יציאה  מהכניסה לקיבוץ רוחמה. משך כל סיור כשעה – סיור פריחה מדהים, סיור רגלי מהנה לכל המשפחה על האזור ועל קו המים הראשון לנגב וכמובן על הפריחה .

דרך מתקני המים: יציאה מהכניסה לחניון  רעים, בסמוך לבאר. משך כל סיור כשעה. על ההיסטוריה רבת השנים של האזור, על ייחודיותו של נחל גרר ומי היה בו? ואת הפריחה המדהימה

כל יום שישי 10:00,  11:00ללא תשלום052-3689628

 סיור אופנים מודרך בבתרונות רוחמה

כל שבת ,בשעה  10:00.  052-4703672 יציאה מתחנת המידע בסמוך לשער קיבוץ רוחמה. ללא תשלום רכיבה מודרכת בסינגל, יש להגיע מצוידים באופניים. מתאים למשפחות. משך הסיור שעתיים. אורך המסלול:8-17 ק"מ.

טיולי אופניים מאורגנים
טיולי אופניים מאורגנים

סיורים חקלאיים

סיור חקלאי בכיסופים:כל שבת,בהרשמה מראש:: 054-7917999

סיור חקלאי בצאלים:

כל שבת בשעה  10:00 בתיאום והרשמה: 089989268
הסיור מתקיים ברכבים פרטיים ואורכו כשעתיים -שלוש .הסיור עובר דרך נקז מים, מאגר מים, גדר של חוות יענים וכמובן שדות חקלאים ( תפ"א ,גזר, בטטה). מחיר הסיור 15 ₪ למבוגר 10 ₪ לילד

סיור חקלאי בגבולות

כל שבת,(מלבד ה23.2) בשעה: 12:30  ו- 15:30 משך הסיור: כשעה וחצי, 054-7919000 סיור חקלאי חוויתי מסלול העובר בשדות גידולי הנגב השונים: תפוחי  אדמה, גזר, צנונית כולל טעימות. בהמשך סיור בפרדסים ל"מפגש" עם פרי ההדר ומשם אל רפת הנגב ללמוד ולהכיר את עולם הפרות. חוויה לכל המשפחה. מחיר: 15 ₪ לאדם מעל גיל 3

לשלות תפוחי אדמה וגזרים מהאדמה בסיורים חקלאיים
לשלות תפוחי אדמה וגזרים מהאדמה בסיורים חקלאיים

בחצר של אורה- כפר מימון

כל שישי,9:00-14:00 בתיאום והרשמה.  9941285- 08 4234833- 054סיור ייחודי מדרך בבוסתן של עם 120 עצי פרי מ-80 זנים של פירות אקזוטיים. הכולל טעימת מיצים וליקרים תוצרת בית. במיוחד לתקופת הפסטיבל תתקיים הדרכה בהכנת ליקרים וקונפיטורות ביצור ביתי כולל טעימות.

"הבוסתן של חוה" –ניר ישראל

כל שישי שבת 10:00-16:00  רח' הרימון ,45. 052-3247430. בתיאום מראש.
חווית טבע – סיור בין עצי הפאולינה ובין פריחת תורמוסים, תצפית בציפורים, סיור בבוסתן עם כ-60 עצי פרי שונים. טעימות של פירות ומוצרים ביתיים – ריבות, שיכרים וליקרים. כולל  כיבוד קל. 40 ₪ למבוגר. 20 ₪ לילד.

סוחטים תפוזים  שנקטפו ישר מהעץ
סוחטים תפוזים שנקטפו ישר מהעץ

שביל הסלט"- חוויה חקלאית ייחודית שילוב של טעם, ריח וטבע-מושב תלמי יוסף

כל שישי שבת 15:00 – 10:30. בתיאום מראש  052-8535442  08-9982225
סיור חווייתי מודרך הכולל מספר תחנות: חממה לקטיף עצמי- איך העגבנייה מטפסת למעלה ומה עושות שם דבורים ענקיות? קטיף עצמי של תותים, עגבניות בשלל צבעים ופלפל ננסי צבעוני.(הקטיף לאכילה במקום).חממת תות ביולוגי תלוי– למה התות טפס לשמיים? פרדס תפוזונים סיניים– הידעת שכל פרדסי השרון עברו לנגב??את הסיבה לכך נשמע תוך כדי טעימת תפוזי הנגב.. מרוץ יוני דואר– בעקבות סיפרו של "מאיר שלו" המשלב את סיפור המשפחה שלנו נשלח יוני דואר בצרוף משאלות

במסגרת הסופ"ש הקולינארי- שביל הסלט מקיים סדנאות בישול בסגנון "מסטר שף"
במהלך הסדנה יקטפו המבשלים ישירות בחממה ויכינו מאכלים ירוקים מכל מה שגדל בחממות.
ה"שף הכפרי" שולי אלון תדריך את המטיילים ברעיונות ומתכונים ירוקים מיוחדים. הסדנה תלווה באפיית פוקצות אישיות בהכנת המשתתפים מחיר הסדנה בהתאם לגודל הקבוצה והתפריט המתאים לאותו היום.

סיור במו"פ דרום: 

כל השבוע, לא בשבת, שעות: 7:00-15:00בתיאום מראש 052-5618239  סיור במו"פ דרום מו"פ דרום, תחנת ניסיונות חקלאית פותחת את שעריה לסיור מרהיב בפיתוחי הקדמה החקלאים באזור הנגב. סיורים מאורגנים בתאום מראש. לא בשבת. מחיר: 15 ₪ לאדם

תפוח אדמה ישר מהאדמה מריח לגמרי אחרת
תפוח אדמה ישר מהאדמה מריח לגמרי אחרת

"מזון מהאדמה לנשמה"אדמאמא- מושב ניר משה

כל שבת  יצאו סיורים בשעות 11:00 ו13:00054-6939140     052-8385179 052-2966538
סיור מודרך על משמעות המזון ודרכי השגתו, הכרות עם צמחי בר למאכל, התנסות בליקוט עשבי בר וטעימות . הסיור מיועד למבוגרים. מחיר 22 ₪ לאדם.

משק ימיני – חווית חקלאית ירוקה (ליד מושב מבקיעים)

כל שישי, סיורים בשעות  9:00 ו -11:30 בתיאום  054-5684666 . להכיר מקרוב חקלאות מתקדמת. איך מגדלים גידולים ירוקים, בשיטה מיוחדת למניעת חרקים. הביקור כולל: סיור בחממות ובבית האריזה, אפשרות לשתילה וקטיף עצמי. מחיר:10 שקלים לאדם

פורסם ע"י

אמא לארבעה הכי מקסימים בעולם. חיה ונושמת רשתות חברתיות. עורכת תכנים ויועצת אסטרטגית. אוהבת לבשל, לקרוא המון ולארח. לא מפסיקה לכתוב, וחייבת פעם בשבוע, גם בחורף, להגיע לים. מכורה להסתובבויות בחנויות עיצוב ובחנויות וירטואליות. בטוחה שביום ממוצע יש יותר מ 24 שעות וששינה ופחמימות זה לחלשים. מחזיקה 2 קבוצות פייסבוק על חינוך והורות. מייעצת להורים. מתווכחת עם מורים. ובסך הכל את כל היתר אתם יכולים לקרוא כאן. חפש

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s