על שיעורים פרטים, בגרויות ומיזם חדש מומלץ

מערכת החינוך כבר מזמן לא מתפקדת כמצופה. אני חייבת לציין שהמורים של ארבעת ילדי הפרטיים מקסימים ואהובים, אבל המערכת עצמה

40 ילדים בכיתה ולפעמים אפילו יותר, מורות עייפות שאין להן אפילו מקום מכובד לשתות כוס קפה באמצע היום, שלא לדבר על לשוחח עם הורים. המערכת כולה מכווננת למבחנים וכמובן להכנה למשהו. מכינים לכיתה א ואח"כ מכינים למיצב, ואם אין מיצב מכינים את הילדים שלנו לאיזה מפמר או לחטיבה. שם מכינים אותם לתיכון והתיכון כולו הוא הכנה גדולה וארוכה לבגרויות. הנאה מלמידה כבר מזמן אינה ערך שלא לדבר על סתם למידה.

הבעיה הגדולה היא שרוב התלמידים לא עומדים בקצב ונאלצים לקחת שיעורים פרטיים, בעיקר במקצועות המכונים על ידי משרד החינוך- ליבה. מתמטיקה, אנגלית ושפה.

למה צריך שיעורים פרטיים?

השאלה לא נכונה, כיוון שבפועל סקרים מראים שכ 70% עד 80% נזקקים לתגבור ונעזרים בשיעורים פרטיים. זה המצב בארץ.

לפני כמה שנים שמעתי חברה שהסבירה שהיא תעזור לילדים שלה במקום שיעורים פרטיים. שנים אחכ, כשנפגשנו בתיכון, גיליתי שילדה לומדים שיעורים פרטיים, כיוון שהיא "שכחה כברר את החומר" למעשה רוב ההורים לא יכולים טכנית, בגלל שעות העבודה או לא יכולים להתמודד עם חומר הלימוד.

אני אישית טוענת שהורה הוא לא מורה ומומלץ להורים לא להתעמת עם ילדיהם על חומר הלימודים. הורה שעוזר באופן קבוע עם ילדיו על שיעורי בית בדר כלל כעס יותר, צועק ואפילו מעליב. השאירו את ההוראה למורים ואתם הישארו הורים.

אז מה אני ממליצה?

אחרי הקיטורים מגיעה ההמלצה והפעם על מיזם אינטרנטי המאפשר לכל התלמידים לקבל שיעורים פרטיים בחומר המכוון לבגרות, אבל בעלות נמוכה ובאופן מהנה. נתקלתי בו במקרה ואחרי שכנוע, הבכור, שלומד השנה לבגרות ואפילו אוהב מתמטיקה, הסכים לנסות. את הדרך עד כאן הגענו בלי שיעורים פרטיים ולכן קשה להשוות לשיעור פרטי. כן ניתן לציין שמדובר בדרך מצוינת ללימוד ובעיקר אפשרות לתרגל עם ליווי מתי שרק רוצים.

מיזם אינטרנטי חדש "MY GEVA"  – בו קיימים למעלה מ – 1500 סרטונים המעבירים פתרונות לשאלות בתחום המתמטיקה בהדרכה מפורטת ומוחשית המסבירה לתלמיד שלב אחר שלב ממש כמו בשיעור פרטי של "אחד על אחד". הסרטונים באתר בנויים בהתאם לחומר הלימוד הנלמד בכיתה, על פי נושאים ותתי פרקים, כך שבעזרתם יכולים התלמידים להדביק את הפער, להגיע מוכנים לשיעורים הבאים, וההורים – הם יכולים לחסוך אלפי שקלים כתחליף ראוי וטוב למורה פרטי הנלקח מעת לעת במצבים מעין אלו.

ביואל גבע טוענים כי גם המורים החלו להשתמש במיזם ונעזרים בו בטרם השיעור ובהכוונת התלמידים לפתרונות מסוימים בהתאם לבחירתם, במטרה להקל ולסייע להם.

יואל גבע

כמובן שמדובר במיזם הנגיש לכל תלמיד ברחבי הארץ גם בערים הגדולות וגם בפריפריה וחוסך אלפי שקלים. זה אגב חידוש שקיים בבית בספר הווירטואלי של מטח ובמיזם הזה של יואל גבע. שאר הפרויקטים מרוכזים במרכז ולא מאפשרים לכל התלמידים בארץ להשתתף.

אם אתם מחפשים תמיכה או עזרה לתלמידי התיכון ההמלצה שלנו לנסות. מדובר גם במחיר לא יקר וגם בתמיכה.

 

קישור לאתר ולסרטוני הדגמה

 

המחירים לפי מספר היחידות והצורך. בין 49 ל 149 ש"ח

יואל גבע

פורסם ע"י

אמא לארבעה הכי מקסימים בעולם. חיה ונושמת רשתות חברתיות. עורכת תכנים ויועצת אסטרטגית. אוהבת לבשל, לקרוא המון ולארח. לא מפסיקה לכתוב, וחייבת פעם בשבוע, גם בחורף, להגיע לים. מכורה להסתובבויות בחנויות עיצוב ובחנויות וירטואליות. בטוחה שביום ממוצע יש יותר מ 24 שעות וששינה ופחמימות זה לחלשים. מחזיקה 2 קבוצות פייסבוק על חינוך והורות. מייעצת להורים. מתווכחת עם מורים. ובסך הכל את כל היתר אתם יכולים לקרוא כאן. חפש

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s