היער השחור טיול עם ילדים

גשם, שמש ושלג. מגלשות הרים ומסלול טבע ומפלים. כל מה שהיה לנו בפסח ביער השחור.

 

ההחלטה לטוס דווקא ליער השחור התקבלה כשבע לפני מועד הטיסה. מצאנו כרטיסים זולים לבאזל וכל טיסה אחרת הייתה בעייתי בגלל מבחנים של הילדים וטיולי פסח שהם לא רצו לוותר.

 

איזיג'ט התגלו כטיס סבירה לגמרי (או הגעתי בלי ציפיות). אם בחרתם טיסה כזאת תכינו טיסה אוכל (או שתקנו בשדה התעופה, מה שאני העדפתי) ותעסוקה ילדים כי אין סרטים. אני הצטיידתי בספר טוב ובמעילים בתיק ויצאנו לדרך.

 

אל תשכחו לבדוק לפני את מזג האוויר אנחנו כילינו שאמנם מתוכננים 40 מעלות בגרמניה מתוכנן שלג, הרבה גשם וקור שאנחנו לא רגילים אליו. למזוודה נכנסו מעילי היוניקול והבלנסטון, ואפילו כפפות וכובעים. התלבטתי אם זה רעיון טוב. בדיעבד זו הייתה החלטה חכמה. מזג האוויר היה בעייתי, כלומר מאד גשום וקר  והמעלות ירדו למינוס 2,3 טמפרטורה לא מוכרת לנו. כאן דווקא חוסר התכנון שלנו עזר. יצאנו עם הספר של שלומית ביאליק, המשפחה המטיילת, ליער השחור עם ידיעה שאנחנו רוצים לעשות שם כמה דברים. מעבר לזה התכנון התבצע ממש כל בוקר, לפי מזג האוויר והקור.

 

היום הראשון נחתנו בבאזל ולקחנו את הרכב. בחרנו טרנספורטר גדול כדי שיהיה נוח לכל הארבעה. לא בטוחה שחייבים רכב כזה גדול אבל אין ספק שהוא נוח והכבישים מיועדים גם לרכבים גדולים.

 

חשבנו לטייל בגן החיות של באזל אבל השעה הייתה מאוחרת והוא היה לפני סגירה נסענו לכיוון הצימר ועצרנו בפריבורג עיר קטנה, עמוסת סטודנטים ומדרחוב אחד מקסים. אכלנו ושוטטנו בין הרחובות המדהימים. בצדי המדרכות ישנן תעלות מים. ישנה מצודה בעיר ועד מבנים עתיקים.  משם נסענו לצימר שבחרנו לגלות דירה ענקית, 3 חדרי שינה שבתמונה נראו קטנטנים, אבל במציאות ממש גדולים ומכונת קפה, כביסה, וחימום נעים!

 

החלטנו מראש על דירה ולא על מלון כי המטרה הייתה להיות ביחד. עם 4 ילדים באירופה בכל מלון כמעט צריכים להתפצל. כאן הדירה אפשרה להיות ביחד, לאכול ביחד ולהרגיש נופש משפחתי.

הנוף מהחלון שלנו
הנוף מהחלון שלנו

היום השני התחיל בבוקר מוקדם. הילדים ישנו ואנחנו קפצנו לעשות קניות. לידינו היו סניפים של LIDL ושל PENNY. שתי רשתות זולות. המטרה לאכלס את המקרר בכמה שיותר דברים לימים הבאים וללילי הסדר המתקרב.

 

אחרי קניות וארוחת בוקר נסענו למפלי טודנאו. מפלים שיורדים בגובה של כ 100 מטרים. בחרנו בטעות במסלול המאתגר. כחצי שעה ירידה למפלים ועוד חצי שעה עליה די מתישה (אותי, לא אותם, הם רצו למעלה) יש גם מסלול קצר יותר שמומלץ לילדים קטנים ואמהות שפרשו מהפיילטיס ולא מוצאות זמן לכושר)

מפל מרשים ונוף מקסים
מפל מרשים ונוף מקסים

אחרי מנוחה קצרצרה ושתייה המשכנו למגלשות הרים בטודאנו. למעשה מדובר במגלשה קרובה וארוכה. עולים  ברכבל ומשם למטה בקרונית קטנה.

הילדים עלו פעמיים ואנחנו העדפנו לשבת למעלה ולאכול מרק מוצלח וטעים.

המרק היה טעים
המרק היה טעים

למרות שעשינו כבר מגלשות דומות באוסטריה זו לטענת הילדים, ממש מוצלחת. משם המשכנו לפארק החבלים אקשן פורסט ליד אגם טיטיזי. אני הייתי עייפה אבל הילדים בילו וטיפסו. המסלולים מקסימים ומאתגרים ומיועדים לילדים מגיל 5 בערך ועד בכלל. הכל תלוי ברמת הפחד והכושר שלכם

חוויה מעולה ומרגשת
חוויה מעולה ומרגשת

יום שלישי. התלבטות רצינית מה לעשות היום. גשם יורד וקר. תכננו לטייל אבל ויתרנו על יציאה בגשם לטבע. המחשבה המקורית הייתה משחק כדורגל. למביני דבר התקיים משחק בין ברוסיה דורטמונד לשטוטגטרט.

 

הילדים לא התלהבו ממשחק כדורגל. כדורסל כן אבל כדורגל לא סחף אותם. ואני לא התלהבתי להוציא כ 3000 ש״ח על כרטיסים כשהם לא מתלהבים. ויתרנו. האלטרנטיבה הייתה לנסוע לשטוטגטרט אבל למוזאון הרכב של מרצדס בנץ.לא חשבנו שמשחק כדורגל הוא כזה אישיו כי כל הכבישים באזור היו חסומים ומסביב פקקים. הנסיעה ערכה 40 דקות יותר.

 

המוזאון עצמו מעולה. גם לא חובבי רכבים יהנו בו. קומות של מכונות ובעיקר סיפור נמצאת הרכב מהמנוע הראשון, התאונה הראשונה ועד המרצדס הכי חלומית שיש. תכננו להיות שם שעה אבל בילינו שם יותר משעתיים וחצי.  המוזאון הוא דרך מעולה לדחוס לילדים היסטוריה כללית כיוון שהוא מתאר את התפתחות המרצדס תוך כדי דיון במה שקורה בעולם. יאמר לזכות מי שבנה את המוזאון שאין התעלמות ממלחמת העולם השניה והמעורבות של מרצדס כמפעל צבאי.

מכוניות מרשימות ביותר
מכוניות מרשימות ביותר

כשיצאנו התחיל לרדת גשם והטמפרטורה בחץ נראתה לנו קפואה, 6 מעלות… בדיעבד זה היה יום חמים… אבל את זה נגלה מאוחר יותר.

משם הלכנו לאכול ולקניות המותגים הגדול בקנצינגן. מדובר בכ 50 חנויות יוקרה כמו גוצ'י וגימי צו. המחירים או הם אאוטלט אבל לא זולים. מומלצת החנות של אדידס ושל אספריט. אם אתם לא חובבי מותגים ממליצה לכם לוותר. היינו שם כשעתיים כי המתחם ענקי אבל המחירים גבוהים יחסית.

 

היום הרביעי לטיול הוקדש לפארק אירופה. בחרנו ביום הספציפי לפי מספר פרמטרים: לא שבת ראשון שהם חופשים ולא יום רביעי שלפי בעל הצימר זה יום עמוס. הפרמטר הנוסף היה מזג האוויר. בימים שאחרי היה צפוי גשם. החלטנו להמר על יום שני קר ביותר, כ 7 מעלות, ולקוות שמזג האוויר הקר יהיה רק קר ולא גשום. לא יאמן שאנחנו בסוף אפריל…

 

הכנות לפארק אירופה חשובות. החליטו מראש במה מתחילים ואילו מתקנים הכי חשובים. אנחנו ידענו כי רכבות ההרים הגדולות הן הפיבוריטיות. הורידו את האפליקציה של הפארק כך תוכלו לדעת אם יש תורים ואיפה והכי חשוב אם מתקן נסגר פתאום.

לא לבעלי לב חלש...
לא לבעלי לב חלש…

אם אתם מעדיפים את רכבות ההרים הגדולות בדקו לפני מה גובה הילדים ולאיזה גובה המתקן מיועד. בכניסה יש מד גובה שיעזור לכם.  יש מתקנים שבהם נרטבים אז אם אתם מעוניינים בהם שמרו אותם לסוף.

מתקנים רטובים
מתקנים רטובים

האוכל במחיר סביר אבל מכיל רק גאנק פוד. גם במסעדה העתידנית שבה אין מלצרים והאוכל מגיע לשולחן על מסילות האוכל נוטה לגאנק. הילדים בכל מקרה נהנו.

 

שאלת השאלות – כמה ימים להקדיש לפארק אירופה. מדובר בפארק גדול מאד עם המון מתקנים. אנחנו הקדשנו יום אבל כמות האנשים בפארק הייתה קטנה. לא עמדנו התורים למתקנים. מלבד שני מתקנים שהתור אליהם היה כרבע שעה לשאר המתקנים התור הסתכם בכדקה עד 5 דקות. אני יודעת שחברים עמדו גם כ 45 דקות בסופי שבוע. אם אתם מגיעים בזמן בו אין חגים או חושות אירופאיות (האיסטר למשל או חופשת הקיץ, שבגרמניה קצרה יותר) אז יום אחד בהחלט ממצה את העניין.

 

היום החמישי וכאן גילינו מה זה קור אירופאי התחיל לרדת שלג. מדובר בשלג אמיתי שכיסה את הדרך, לא כזה שאנחנו כירים מהארץ. החלטנו שזה הזמן לצאת לפארק המים, המקורה כמובן, באזור טיטיזי. רק מה הפארק נפתח בשעה 2 בצהרים. עד אז נסענו הכביש מושלג למוזאון השעונים.

שלג אמיתי ומרהיב
שלג אמיתי ומרהיב

הנסיעה הייתה חוויה מיוחדת. שלג שבארץ היו סוגרים לכבודו את הכביש ומערכת החינוך. כאן הוא אביבי ומוכר. ידענו שחש לנו צמיגים לשלג, נסענו בזהירות ועצרנו להצטלם.

 

במוזאון עצמו היה חביב וזהו. למרות שחולקלנו דף הסברים בעברית וחוברת פעילות לילדים, כל ההסברים באנגלית. בלי יכולת לקרוא את ההסברים על יד כל מוצג אנחנו מיצינו אותו מהר. אם הגעתם – שווה לראות את השעון האטומי ועוד כמה מנגנונים ישנים.

מוזאון השעונים
מוזאון השעונים

פארק המיים

לפארק המים הגענו בשלג. הכניסה אליו חמה והתור מסודר. מקבלים לוקר מאפסנים בו הכל מחליפים לבגד ים ולעבודה.  אני שכחתי לקחת איתי ספר וזו הייתה טעות גדולה, כי אם אתם לא אוהבים להתגלץ או אם יש לכם ילדים גדולים שלא מחייבים אתכם לכל האקסטרים הזה… קצת משעמם. משעמם לכם לא לילדים. הם נהנו לגמרי.  המחיר לפארק משתנה לפי מספר השעות שאתם בו. משלמים על שעה וחצי כ 12 יורו וכל חצי שעה נוספת היא בתוספת. התשלום הראשוני בכניסה והשאר ביציאה. מאד נקי ומסודר. מגוון ועם המון מקומות ישיבה. מומלץ בחום!

פארק המים באדפארדיס
פארק המים באדפארדיס

היום האחרון החלטנו שחייבים קניות וגם לצאת קצת מאזור הקור. נסענו לקומאר בצרפת. למעשה הגענו בלי הרבה ציפיות וגילינו עיר מקסימה ויפיפייה. כל בית וסמטה שווים צילום. ניתן לקחת בה סיור מודקך עם רכבת אבל אנחנו החלטנו לטייל רגלית. חנינו בחניה צמודה לעיר העיקה וטיילנו וטיילנו. למעשה לקראת הצהרים אפליקציית מד הצעדים צפצפה שברנו את מכסת הצעדים המומלצת, הכל מהתלהבות.

שוקולדים בעבודת יד
שוקולדים בעבודת יד

כמובן מומלץ לעצור בפטיסרי הרבים שברחובות, או בחנויות מתמחות בשוקולד. הכל טעים ויפה, כיאה לצרפתים.

אל תוותרו על האוכל המדהים
אל תוותרו על האוכל המדהים

במהלך הסיור נכנסנו למוזאון המשחקים. לא היו לנו ציפיות גדולות אבל גילינו מוזאון מקסים. אנחנו המבוגרים צללנו לתוך נוסטלגיה אמיתית עם צעצועים של היו היה והדבורה מאיה והילדים הסתערו ע האטרי שנמצא שם בניסיון להבין מה זה המשחק הזה שהיה להורי שלהם. זה מקום מצוין לדבר על התפתחות המשחקים והצעצועים. על מגדריות ועל הכוונה לתפקידים בגיל הצעיר.

 

עוד מעניין ראות איך הבובות השתנו מבובות מפוסלות בעלות הבעה שונה לכל אחת, עשויות יצור אישי וייחודי במאה ה 19 ואולי קצת לפני, לבובות פלסטיות, עם הבעה זהה וחזה גדול.

 

הילדים טענו שהבובות הישות קצת קריפיות  וליצן שמופיע במעין מופע קטן, מפחיד ונראה לקוח מסרטי אימה. בילינו שם יותר משעה וחצי.

כל הבובות מהסדרות הישנות והמוכרות כמו "היו היה"
כל הבובות מהסדרות הישנות והמוכרות כמו "היו היה"

הערה – אנחנו בילינו עם מתבגרים שגילו עניין והכירו דמויות כמו ג'ימס בונד, מלחמת הכוכבים ועוד. הם התלהבו מהאוספים וניהלו שיחה על טיב החומרים שמהם עשויים המשחקים (לגו מעץ, משחקי פלסטיק, בובות משעם ומעץ לעומת בובות מיוצרות ביצור המוני ועוד) האם גם קטנטנים ייהנו שם? כנראה שכן אבל קשה לי הבטיח.

בובה מיוחדת או קריפית?
בובה מיוחדת או קריפית?

משם המשכנו למרכז קניות ענקי ויחסית זול. אם אתם מטיילים עם מתבגרים כנראה ששופינג כלול בתוכנית. בגרמניה לא מצאנו מרכזים מיוחדים, מצד שני גם לא חיפשנו. בצרפת נסענו לכיוון הכפר SIGOLSHEIM אם תגיעו אליו מכיוון האוטסטרדה ממש ביציאה ממנה כיוון הכפר תמצאו מרכז קניות ענקי. אם הגעתם מהכפר עצמו סעו לכיוון האוטוסטרדה, קצת לפני זה נמצא. בשני צידי הכביש. יש בו סופר CORA, קצת דומה לטרגט האמריקאי והמון חנויות בגדים ונעלים ואפילו צעצועים. מומלץ בחום.

 

ליד המרחק של 20 דקות נסיעה נמצאות 2 טירות מומלצות שאנחנו ויתרנו עליהן וכמובן דרך היין ויקבים פתוחים. בכל מקרה מבחינתי היציאה לצרפת היתה מקסימה ומזג האוויר נעים. מומלץ

%d7%92%d7%a8%d7%9e%d7%a0%d7%99%d7%941

פורסם ע"י

אמא לארבעה הכי מקסימים בעולם. חיה ונושמת רשתות חברתיות. עורכת תכנים ויועצת אסטרטגית. אוהבת לבשל, לקרוא המון ולארח. לא מפסיקה לכתוב, וחייבת פעם בשבוע, גם בחורף, להגיע לים. מכורה להסתובבויות בחנויות עיצוב ובחנויות וירטואליות. בטוחה שביום ממוצע יש יותר מ 24 שעות וששינה ופחמימות זה לחלשים. מחזיקה 2 קבוצות פייסבוק על חינוך והורות. מייעצת להורים. מתווכחת עם מורים. ובסך הכל את כל היתר אתם יכולים לקרוא כאן. חפש

<span dir=rtl>תגובה אחת ל“היער השחור טיול עם ילדים”</span>

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s