פריז עם ילדים

אייפל, לובר ועד רודן. איך הצלחנו ללכת 15 קמ' ביום ומה עשינו בפריז עם מתבגרים. בלוג חוויות מטיול סוכות בעיר האורות.

כן החלטנו לטוס לפריז. זה בעצם היה המשפט הראשון בכל שיחה שערכתי כמה ימים לפני הטיסה. זה הפתיע הרבה אנשים שחשבו שאנחנו מגלים אומץ (או טפשות, תלוי איך מסתכלים על זה) וטסים ללב בירה אירופאית עמוסת פיגועים. אז נסענו. זו לא הפעם הראשוה שלנו בפריז, אבל כמו ברב הטילים שלנו לא ממש הצלחו לארגן מראש יותר מלינה. את התכנון השארנו באופן ספונטני, עם מספר מקומות שרצינו להיות בהם. בדיעבד החלטה נכונה כי בפריז מה שצריך לעשות זה בעיקר לטייל.

יצאנו מצויידים בספר המשפחה המטיילת של שלומית ביאליק, שתמיד מוכיח את עצמו ובלינק לאתר פרנופילים אנונימיים, שהתגלה כאתר מרתק, מעמיק ומפתיע. שני אלה היו הבסיס לטיולים שבחרנו ולידע. נסענו עם 4 מתבגרים, שהיו איתנו כבר בפריז וצרפת וידעו פחות או יותר מה הם רוצים לראות.

הלינה בפריז הוזמנה דרך AIRB&B לדירה יחסית גדולה, בקריטריונים אירופאים. היו לנו 4 מיטות לילדים ומיטה זוגית. מטבחון מאובזר היטב וסלון קטנטן. הדירה הייתה בקרבת המארה, מיקום מוצלח לטיולים.

יום ראשון – מוזאון המדע, פומפידו וטיול בפריז

קמנו לבוקר מעונן וקריר, אבל היי לא יורד גשם אז אין לנו טענות. התחלנו בהליכה למוזאון המדע והמקצועות. בעיני מוזאון מוצלח גם לגדולים וגם לקטנים. תערוכות לפי נושא ממנועי קיטור ותחבורה ועד מחשבים ומחזור.

אפשרות לדבר ולראות את התפתחות במדע. המחשב הראשון, לווינים ועוד

בסיום המוזאון מגיעים לקטדרלה ושם נמצאת המטוטלת של פוקו, זו המקורית משנת 1850+ . עזבו אתכם מכל מה שמלמדים בבית הספר- כאן אפשר להבין באמת את סיבוב כדור הארץ.

משם יצאנו למרכז פומפידו ולמזרקת סטווינסקי שלידו. למוזאון לא נכנסנו בסוף. שימו לב שיש במוזאון תערוכות קבועות ותערוכות מתחלפות. הפעם התערוכה שהוצגה פחות עניינה אותנו והחלטנו לצעוד ולטייל עד. אם אתם חובבי אמנות אז שווה להגיע לקומות הקבועות ולהסתובב בהן. אנחנו וויתרנו גם כי היינו וגם כי תכננו סיור ארוך בלובר להמשך. לגבי המזרקה – משום מה היא לא הייתה פעילה ונראתה מוזנחת. אולי סתם מקרה, אין לי באמת מושג. ככה היא נראתה כשאנחנו היינו שם

אכזבה קטנה מהמזרקת סטווינסקי

כיוון שוותרנו על פומפידו המשכנו לטייל לכיוון נהר הסיין ונוטרדם. פשוט הלכנו ונהננו מהבתים והמקומות.

לטייל על שפת נהר הסיין

מכל הטיולים גילינו שהגענו לאזור מוזאון פיקאסו. נכנסנו לביקור כדי לגלות שהגענו בשבוע בו החליפו את התערוכות ורוב במוזאון סגור. לחובבי פיקאסו, אלה שיתרגשו לראות את הקולז' הראשון ולהבין את סיפור חייו- המוזאון חובה. לכל השאר- מדובר במוזאון חמוד, אבל יש מוצלחים ממנו.

משם המשכנו למוזאון היטוריה לאמנות יהודית. חייבת מילה אישית- אני משתדלת בכל הטיולים בחו"ל לוותר על מוזאונים יהודיים, היסטוריה יהודית ושואה. אבל רחבי פריז התנססו כרזות של תערוכת קומיקס של האמן היהודי רנה גוסיני. לחובבי הקומיקס הוא מהיוצרים של אסטריק. אמן צרפתי שעבר לבואנוס איירס וחזר לאירופה. כיוון שהשלטים הובילו אותנו ל MAHJ, המוזאון לאמנות יהודית, זרמנו וביקרנו בעוד תערוכה. היא מתאימה בהחלט למבוגרים אבל גם לילדים.

תערוכת קומיקס מרתקת עם אסטריק וחברים

יום שני – הלובר, אייפל והרבה טיולים

המטרה הייתה להגיע ללובר ברגל, מרחק הליכה של כקילומטר חצי מהבית בו לנו. ההליכה הייתה מרתקת, עברנו דרך גנים, פסלים ובתים מקסימים. למעשה זו פריז האמיתית, לטייל בדרך למצוא פטיסרי טעים, לקנות קורסון ואיזה מיץ פירות וליהנות. הגענו ללובר בשלב שבו לא היו תורים כמעט בכלל.

עד הלובר מצאנו כמה פינות חמודות לטייל בהן וכמובן להצטלם

הילדים התבקשו מראש לבחור תערוכות. הלכנו ישירות לתערוכה המצרית עם המומיות והמוצגים מהפירמידות.

התערוכה המצרית – אפשר לראות מומיה אמיתית ומוצגים מהפירמידות

משם משכנו לתערוכה של העתיקות היווניות. פסל ונוס מוצג שם עם פסלים נוספים. ומשם – איך לא, למונה ליזה ולציירים והיצירות הקלאסיות. אפשר כמובן להמשיך ולהמשיך במוזאון ימים שלמים אבל לנו זה בהחלט הספיק.

משם יצאנו לגני טולארי, שנמצאים ממש ביציאה מהמוזאון. ואחרי מנוחה קצרה בהם טיילנו לכיוון מגדל אייפל, כקילומטר וחצי משם.בדרך אפשר לעצור במוזאון הצבא. היינו בו בטיול הקודם והחלטנו לוותר, אבל בעיני חוויה מעניינת, בעיקר עם ילדים צעירים או חובבי חרבות, אבירים וימי הביניים. אם אתם מוותרים על הליכה לאייפל באותו היום ניתן להמשיך לטייל בגני טולרי עד כיכר הקונקורד. הגנים מקסימים, מאד נקיים ומטופחים ואפשר פשוט לקחת לשם ארוחת צהרים וליהנות.

גני טולרי – זה המקום לתת לילדים להתרוצץ וליהנות מהנוף

לפני מגדל אייפל עצרנו במוזאון רודן. המוזאון מקסים והגן בו מקסים וכמובן גולת הכותרת – הפסל של האדם החושב. גם כאן הילדים לא משלמים וניתן להיכנס רק לגן עצמו ולראות את הפסלים, בלי סיור במוזאון.

הפסל האדם החושב של רודן

מגדל אייפל היה היעד הבא. בפעם הקודמת עלינו למעלה, והפעם ויתרנו. אם אתם עולים ביום לא חם כדאי להתלבש טוב. משום מה לא נרשמה התלהבות מעלייה ממגדל אבל כן התרוצצנו בפארק ליד וצפינו במגדל המרשים הזה.

מגדל אייפל יפה תמיד ומצטלם מקסים עם השמיים הכחולים

יום שלישי- שער הניצחון, דאלי, המונמארטר ועוד טיולים בפריז

לא תכננו יום עמוס אבל לפריז יש קצב וההליכה מרתקת. התחלנו בשער הניצחון שאליו הגענו במטרו. ההתלבטות הייתה אם לעלות על השער והילדים החליטו שהם מוותרים. המשכנו לטייל בשאנז אליזה, שדרת החנויות, שבעינינו התגלתה כמאכזבת. די מהר הבנו את הרעיון ופשוט צעדנו לעבר חנות דיסני, בה כולם רצו להיות. הרחוב עצמו בעיני מיותר. הוא לא יפה במיוחד, המחירים יקרים ואם אתם לא חובבי קניות באופן מאד קיצוני, לא הייתי משקיעה בו זמן. אנחנו התיישבנו לאכילה מהירה של מקדונלדס והמשכנו הלאה למוזאון דאלי.

שער הניצון בכיכר דה גול- הזדמנות לערוך שיעור היסטוריה מעניי על צרפת

אם הגעתם לשאנז אליזה יש חנות אחת שבעיני שווה לעצור בה והיא החנות של רנו. מוצגים בה חידושים של מכוניות, מכוניות מרוץ ואפשרות לנסת לטעון מכונית חשמלית. דיסני היא חנות נוספת חמודה ומעניינת, בעיקר לחובבי הסרטים דמויות המתוקות מהסרטים.

החנות של רנו בשדרת שאנז אליזה. חנות מעניינת לא רק לחובבי הרכב

נסיעה במטרו למונמארטר. והכיוון הכללי מוזאון דאלי. מה ששכחנו שהיצירה מהמטרו מחייבת עלייה במליון מדרגות (טוב לא מליון אבל יותר מ 100 זה בטוח). המעלית מקולקלת ולכן הורים עם עגלות יגלו שהמשימה לא פשוטה. אחרי העליה מהמטרו חיכו לנו עוד כ 100 מדרגות על לראש הגבעה. הסתובבנו מתנשמים סגבעת הטרטר, נהנים מהאווירה ומשם למוזאון דאלי. מדובר במוזאון קטנטן יחסית, עם תערוכות מתחלפות אבל עם מוצגים מעניינים והמון קסם. ממליצה לכם להגיעלמוזאון אחרי שקראתם קצת או הסברתם לילדים על דאלי. בכלל ביקורים במוזרונים יכולים להיות מוצלחים אם מכירים קצת את הרקע על ציורים או האמן. אני הפלתי את המשימה על הילדים.

יום רביעי- טיול אוכל ומחשבות על שופינג

היום החמישי לטיול, שהיה למעשה יום ראשון, בו מתקיימים שווקי אוכל, החלטנו להתחיל בשוק הילדים האדומים. אין שם ילדים אדומים, אבל השם נשמר כיוון שבעבר הסתובבו לידו ילדים לבושי אדום מבית יתומים קרוב. השוק קטן, טעים אבל הילדים ואנחנו מיצינו אותו מהר.

משם המשכנו לטייל ברחובות שווה לפקוח עינים ולהסתכל על הציורים וחלונות הראווה.

סתם להסתובב ברחובות

יורו דיסני

את פריז עזבנו בבוקר, מרגישים שלא מיצינו את הקסם הזה. למעשה אפשר להמשיך ולהסתובב ברחובות ולהיכנס לפטיסרי שונים ופשוט ליהנות. אבל אנחנו המשכנו למקום ההפוך מהשיק הפריזאי לדיסני. לשלושה ימים במקנים, רכבות הרים וקסם אחר, הרבה יותר אמריקאי.

דיסני שווה פוסט נפרד. אני כן ממליצה להישאר למופע הסיום המתקתק וכמובן לתכנן היטב את הבילוי בפטרק. בגדול בסוכות לא היו כמעט זמני המתנה. שווה להוריד את האפליקציה של דיסני ולהבין איפה איו תור ואיפה כדאי לחכות. הילדים בילו שם על רכבות הרים.

כמה מתקנים שכדאי להכיר

יוניברסל סטודיו

 • נמו מתקן חדש ונראה בלתי מזיק לגמרי. אני ירדתי ממנו עם סחרחורת ובחילה, כנראה לא מתאים לפחדנים כמוני, אז ראו הוזהרתם 🙂
 • הוליווד טאוור הוטל – גם הוא לא מומלץ לבעלי לב חלש. הוא נראה תמים אבל מפחיד באמת
 • רטטוי- מתקן חדש יחסית גם הוא, הוא נחמד ומאפשר לצאת למסע עם משקפי תלת מימד במטבח של רטטוי.
 • ארמגדון והרכבת- שני מתקנים קלילים המסבירים על פעלולים בסרטים ומדגימים.
יורו דיסני – הקסם מתחיל

דיסני

 • רכבת הר הרעם הייתה האהובה על כולם וגם המתקן של בז שנות אור ושודדי הקאריבים.
 • שאר רכבות ההרים- השארנו לילדים לעלות לבדם בהתלהבות
 • ישנם מתקנים לקטנטנים כמו פיטר פן ושלגיה- הם בעלי תור ארוך יחסית
 • המבוך של עליסה בארץ הפלאות התגלה כמקום נחמד לריצה והשתוללות
 • הילדים אהבו את הרכבת של ספייס מנטאן ואת אינדיאנה ג'ונס
 • לקטנטנים ישנן תהלוכות מעניינות בפארק ומופעים- שווה לעקוב ולהסתכל
מופע הסיום של דיסני עם הרבה זוקוקים ושירים

ואלדה יורופ, פרימארק וקניות 

אי אפשר בלי קניות, בעיקר אם יש לכם מתבגרים בבית. המקום הכי נכון וגם זול הוא הקניון הגדול, הנמצא קרוב ליורודיסני. שווה לבלות שם כמה שעות בקניות. תוכלו למצוא שם את החנות האהובה על כל הישראלים – פרימארק. עוד חנויות ומותגים.

גם קניות חייבים

כמה דברים שכדאי לדעת

 • למוזאונים משלמים כרטיסי כניסה רק למבוגרים. ילדים לא משלמים וסטודנטים עד גיל 26 משלמים מחיר מוזל. כדאי לדעת
 • שווה לבדוק מה התערוכות בכל מוזאון לפני שמגיעים, אלא אם כן אתם כמונו מוכנים גם לטייל בדרך
 • קחו נעלים נוחות כי כל הכיף לטייל בעיר. אנחנו הלכנו גם 16 קמ ביום. לא ברר איך זה קרה, פשוט הלכנו ונהנינו.
 • פריז באזור סוכות קרירה. אל תשכחו מטריות ובגדים ארוכים וחמים, רצוי מעילים.
 • אל תוותרו על עצירות בחנויות וכמובן על עוגות טעימות
עוגות טעימות ומגוונות.

 

 

פורסם ע"י

אמא לארבעה הכי מקסימים בעולם. חיה ונושמת רשתות חברתיות. עורכת תכנים ויועצת אסטרטגית. אוהבת לבשל, לקרוא המון ולארח. לא מפסיקה לכתוב, וחייבת פעם בשבוע, גם בחורף, להגיע לים. מכורה להסתובבויות בחנויות עיצוב ובחנויות וירטואליות. בטוחה שביום ממוצע יש יותר מ 24 שעות וששינה ופחמימות זה לחלשים. מחזיקה 2 קבוצות פייסבוק על חינוך והורות. מייעצת להורים. מתווכחת עם מורים. ובסך הכל את כל היתר אתם יכולים לקרוא כאן. חפש

<span dir=rtl>2תגובות ל‘פריז עם ילדים’</span>

 1. ממש יפה וממצא את הכל הייתי עם בעלי בזמנו עכשיו רוצה ללכת עם שלושת ילדיי גיליי 10,14,18 מה עלות של טיול כזה כולל מחון וטיסות?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s